Yangın Kapıları

heading

Yangın Kapıları

'' Yangın kapıları '', kullanılacak alana ve yapıya göre çelik, ahşap, cam malzemelerden yapılan, tek kanatlı ve çift kanatlı olarak kullanılan,  yönetmeliklerde minimum 30 dakika maksimum 1120 dakika ısıya, zehirli gazlara karşı dayanım gösteren  yangın anında insan hayatını koruyan çok önemli yangın tedbirleridir. '' Yangın kapıları '', taşıdıkları aksesuarlar ve kullanım alanlarına göre uluslar arası standartların yanında ulusal standartlara sahip olacak şekilde üretilmesi zorunlu hale getirilmiş olan yapılardır. Kullanılacak olan malzeme türlerinden kullanım alanlarına göre dayanım sürelerine kadar yasal zorunluluklara tabi tutulmuş, yangın anında insanların canlarını korumaları için gerekli olan en kısa süre olarak 30 dakika  dayanım özelliğine sahip olması ulusal yönetmeliklerce zaruri hale getirilmiştir.

'' Yangın kapıları '' özellikle eğitim binalarında, hastanelerde,  okullarda, ofislerde, iş yerlerinde hanlarda imalathanelerde  kullanılan, çalışanların ve bu binalarda yaşayanların hayatını koruyan standart olarak belirli şekil ve kalıplara sahip olmasına rağmen  özellikle otel ve hastane gibi yerlerde özel tasarımlarla  estetik kaplamalar ile kaplanabilen  kapılardır. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliklere göre belirli standartlarda üretilen, uygulanan yangın kapıları uygulama sırasında titiz bir işçilik gerektirir. Bu işçiliğin çok titiz olması yangın anında kapı gövdesinin genleşerek  kapı kasasını sıkıştırması ve sızdırmazlık sağlaması açısından çok önemlidir. Bu nedenle yangın kapısı imalatçıları merdiven altı üreticiler yerine profesyonel yangın kapısı üreticilerinden seçilmeli yangın anında hayatınızı şansa bırakmamalısınız.

Farklı yapılarda binalara uygulanması zorunluluk haline gelmiş olan '' yangın kapıları ''  tek kanatlı ve çift kanatlı olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir. Bu kapılar kullanılan alanlara göre cam kapılar veya metal kapılar olarak da üretilebilir. Özellikle hastane gibi alanlarda ve kalabalık mekanlara sahip binalarda kaçış anının kolaylaştırılması için çift kanatlı '' yangın kapıları ''  kullanılmaktadır. Yangın kapılarının  kullanımının kolay olması ve dışarıdan açılmaması için  özel sistemlere sahip olmalıdır. Mıknatıs sistemi ile kadı içeriden açılmadı sürece dışarıdan açılması mümkün değildir. İçeriden açmak için de panik butonunu itmeniz yeterli olmalıdır. Aksi durumda panik halinde olan insanlar  '' yangın kapıları '' kolayca açılmazlar ve yangın alanından kolayca uzaklaşamazlar. Bu nedenle '' yangın kapıları ''  kullanım alanına göre tasarlanmalı ve tedarik edilmelidir.

 

Yangın Merdiveni İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yanginmerdiven.net   http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdivenci.com   http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.istanbulyanginmerdiveni.net   http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yanginmerdiven.com   http://www.yanginmerdivencim.com http://www.yanginmerdiveni.net

Bulunduğunuz İl İlçe Hiç Fark Etmez… Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin İletişim Kanallarımızı Kulanıp Yangın Kapısı, Yangın Kapısı Fiyatları, Yangın Kapısı İmalatı, Panik Barlı Yangın Kapısı, Camlı Yangın Kapısı, Ahşap Yangın Kapısı, Paslanmaz Yangın Kapısı, Serifikalı Yangın Kapısı ve Daha Birçok Konuda Merak Etiğiniz Herşeyi Güler Yüzlü Satış Personellerimizden Sorabilirsiniz.

Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapisiimalati.com   http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapilari.net   http://www.yanginkapisi.net  http://www.yanginkapilari.org http://www.istanbulsackapikasasi.com